Назад

4.4. Прикладні програми

Прикладні програми - це частини програмного забезпечення, які дозволяють задовольнити запити користувача по передачі інформації. Такі програми складають ще один рівень програмного забезпечення, надбудований над сервісом TCP. Прикладні програми надають користувачеві засоби для розв’язання конкретної задачі.
Діапазон прикладних програм дуже широкий: від саморобних до патентованих, що розробляються великими фірмами-розробниками. В Internet є чотири стандартні прикладні програми:

  1. віддалений доступ (TELNET)
  2. пересилка файлів (FTP)
  3. електронна пошта (E-mail)
  4. телеконференція (USENET).
Крім цих програм, є ще інші програми, що широко використовуються, але це не стандартизовані програми.
Коли мова заходить про прикладні програми, потрібно врахувати ще одну особливість. Команди, повідомлення, запрошення і т.п., що з’являються на екрані комп’ютера, можуть декілька відрізнятися від тих, що наводяться в документації. Але не потрібно хвилюватися, тому що більшість прикладних програм поставляються з досить солідними довідковими підсистемами, що допомагають знайти відповідну команду.
Система TELNET використовується для виходу в інші комп’ютери, що підключені до мережі Internet. Забезпечує доступ до великої кількості відкритих серверів, включаючи бібліотечні каталоги та інші види баз даних.
Система FTP (File transfer protocol - протокол передачі даних) переміщує файли з місця на місце. Вона є найбільш ефективною для пошуку файлів у відкритих архівах в середині Internet.
Система електронна пошта (e-mail) дозволяє пересилати повідомлення.
Система USENET дозволяє читати і відправляти повідомлення, що пересилаються відкритим "інформаційним групам". Також це можуть називати "електронні дошки оголошень" або "телеконференції". USENET - є найбільшою системою електронних об’єктів (bulletin board system-BBS).

Назад 1