Назад

Рівень і характер міжнародних економічних зв язків України з країнами СНД

Усі держави СНД формування своєї суверенної економіки пов’язують з розвитком з-ек. зв’язків. Вони прагнуть з урахуванням своїх особливостей в усіх сферах сусп. життя зайняти чільне місце у світовій ек. системі.Деякі країни СНД є потенційними експортерами найновіших продукції і технологій, створених зокрема в ракетно-космічному комплексі, металургії, хім. технології, біотехнології тощо. Важливим для ек. відносин між країнами СНД є питання про застосування у взаємній торгівлі світових цін. Важливими рисами з-ек. політики країн СНД є:

В умовах нестабільності ек. і законодавчих структур країн СНД велике значення в їх з-ек. зв язках надається бартерним угодам.
У країнах СНД існує цілий ряд напрямів захисту держ. інтересів, які втілені у відповдних документах, у тому числі й регулювання експорту та імпорту .
На ринку країн СНД реалізується більше 25% ВНП Укр.Це викликає досить супуречливі і складні проблеми. З одного боку,різкий розрив і скорочення взаємозв язків з цими державами спричиняє загострення кризових процесів в економіці Укр.; до того ж ек. зона СНД забезпечує головні імпортні потреби Укр. в ключових видах сировини.З іншого боку, перебування в екон. просторі країн СНД не сприяє швидкому подоланню кризових процесів в Укр.Орієнтація на на невимогливий і неструктирований ринок СНД може лише законсервувати наше ек. і технологічне відставання від найрозвиненіших країн ,загальмувати нагальні структурні перетворення господарств.
У цілому слід зазначити, що процес становлення нових ек. відносин між країнами СНД відбувається одночасно з становленням державності кожної з них, структурної трансформації їх економік.Дуже важливо знайти шляхи взаємної згоди, взаємодії і партнерства На тер-ї СНД необхідно сформувати якісно новий ек. простір.

Назад 1