Назад

Регіональні приорітети України

Стратегія інтеграції у світове господарство передбачає обов язковий вибір географ. середовища в якому найбільш ефективно й органічно досягається реалізація ек. інтересів. Найсприятливішим екон. регіоном для Укр. є європейський. Територіальна спільність, наявність зручних транспортних комунікацій, історичні і духовні традиції роблять його головним на даному етапі формування і диверсифікаціїї з-ек. зв язків Укр. Водночас слід наполегливіше шукати шляхи до розвитку форм багатостороннього співробітництва з. насамперед з ЄВР. співтовариствами, ЄАВТ, Чорноморською екон. зоною.
Враховуючи тер. спільність з країнами ЦСЄ, досвід і широко розгалуджену мережуек. і наук-тех.зв язків підприємстві організацій Укр. в межах колишнього РЕВ.а також об єктивну заінтересованістьнаших партнерів, сьогодні є реальні можливості для поновленняцих зв язків на новій політико-прав. основі.
Особливої уваги потребують господарські зв язки з державамиколишнього СРСР.На ринку країн СНД реалізується більше 25% ВНП Укр.Це викликає досить супуречливі і складні проблеми. З одного боку,різкий розрив і скорочення взаємозв язків з цими державами спричиняє загострення кризових процесів в економіці Укр.; до того ж ек. зона СНД забезпечує головні імпортні потреби Укр. в ключових видах сировини.З іншого боку, перебування в екон. просторі країн СНД не сприяє швидкому подоланню кризових процесів в Укр.Орієнтація на на невимогливий і неструктирований ринок СНД може лише законсервувати наше ек. і технологічне відставання від най розвинутіших країн ,загальмувати нагальні структурні перетворення господарств.
Актуальним залишається тісної взаємодії Укр. з міжн. ек. і валютно-кредитними організаціями.
В 1992 Укр була прийнята до міжн. валютного фонду;вона є також членом МБРР таЄБРР, які можуть стати джерелом інвестиційних кредитів; в 1995 україна стала членом РЄ;приорітетним є напрямок тісної співпраці з ЄС.

Назад 1