Osborne přikývl. „Nevšim jste si ještě něčeho jinýho?“
Přistoupil jsem ke stolu a zahleděl se na klávesnici. Výrobek firmy Texas Instruments, model TI-99/4A. Na pravé straně, kde předtím ležela Klugova hlava, byla velká skvrna od krve. „Všiml jsem si, že seděl před tímto přístrojem.“ Dotkl jsem se klávesy a obrazovka se okamžitě zaplnila slovy. Rychle jsem odtáhl ruku a upřeně se zadíval na sdělení:
NÁZEV PROGRAMU: SBOHEM, REÁLNÝ SVĚTE
DATUM: 20. 8.
OBSAH: POSLEDNÍ VŮLE A ZÁVĚŤ;
RŮZNÉ ZAJÍMAVOSTI
PROGRAMÁTOR: CHARLES KLUGE
PRO SPUŠTĚNÍ PROGRAMU
STISKNI ENTER n
Na konci monotónně blikal černý čtvereček. Později jsem se dozvěděl, že se mu říká kurzor.
Všichni se shlukli kolem mě. Počítačový expert Hal vysvětloval, že mnohé počítače se po deseti minutách nečinnosti samy vypnou, takže na obrazovce není nic vidět. Dokud jsem se nedotkl klávesnice, byla obrazovka zelená; potom se objevila černá písmena na modrém podkladě.
„Vzal někdo z týhle klávesnice otisky prstů?“ zeptal se Osborne. Nejspíš ne a tak vzal tužku a obráceným koncem stiskl klávesu ENTER. Obrazovka zjasněla, na okamžik zůstala modrá a hned potom se zaplnila elipsovitými tvary, které padaly shora dolů jako déšť. V mnoha barvách jich tam byly stovky.
No a odsud je možné dokument stáhnout (171 082 bytes). Jak si ho správně zobrazit je popsáno zde. Pro lepší přenositelnost je zde dokument ke stažení také ve formátu HTML (159 475 bytes).
© 2002, KnihZ