O co jde v České státní hymně?


Píseň vypráví o zmateném člověku, který neví, kde je jeho domov a neustále se ptá "...kde domov můj...". Dále se, dostáváme se k velkému rozporu o který se přou odborníci již řadu let. Jsou totiž možné dva výklady textu písně:

1) KATASTROFICKÝ - je podivné, že autor textu je zjevně zastáncem velké vody neboť voda můze hučet po lučinách "...voda hučí po lučinách..."jedině v případě záplav či povodní. Vybízí snad autor pisne k zaplavení Čech???

2) VZDĚLÁVACÍ - a nebo je v textu hymny obsažen příběh dvou lidí a to: venkovského učitele Vodaha, ktery učí po českých lučinách "...voda h-učí po lučinách..." a horolezce Boryše, který umí lézt po horách "...bory š-umí po skalinách...".

Poté jsou zde opět dvě varianty (díky jednomu z našich čtenářů za nápad! - pokud by jste i vy měli další vysvětlující text k "naší" hymně napište nám!)
Takže, buďto je to zcela nelogické, že se má prý v sade skvět jara květ "...v sadě stkví se jara květ...". Viděl snad někdo z vás sad, ve kterém by byl jenom jeden květ??? My tedy ne. A nebo tato věta není o květu jako takovém, ale o sadaři, který se jmenuje Jára Květ. Je velmi dobrým pěstitelem všeho možného ovoce, proto se v tom sadě doslova skví.

Českou státní hymnu, kterou pro její jasně logické nedostatky považujeme za textařský paskvil a je nám divné, že český národ má být na toto "veledílo" hrdý.

My jsme naopak hrdí na to, že nejsme českými "balíky" vyřvávajicími na náměstích "Kdo neskáče není Čech" -

hrad


1