Patarimai. Pirmas puslapis

 

Pirmiausia noriu pasakyti, tie kurie tai įvykdys tikrai nesigailės nuvažiavę ir dirbę Amerikoje, nes tai, visų pirma labai didelė patirtis, kuri be jokios abejonės pravers gyvenime. Antra - pamatysite visai kita kultūrą, kurią matėte tik filmuose - realybėje viskas atrodo truputėli kitaip. Be to patikrinsite savo Anglų kalbos įgūdžius  bei turėsite šansą juos tobulinti. Sutiksite daug zmonių, pamatysite daug nuostabių vietų ir be abejo uždirbsite pinigų, kurių kaip ir kiekvienam studentui, nuolatos trūksta. Kur dirbsite priklauso tik nuo Jūsų - vasaros metu įvariose kurortinėse zonose atsiranda daug sezoninių darbų  - atrakcionų parkuose, moteliuose, viešbučiuose, kavinėse, picerijose, ledų prekyboje ir t.t. Pasirinkimas didelis. Alga priklauso nuo geografinės vietovės, pvz. Kalifornijoje daugiau uždirbsite, tačiau kainos už buto nuomą, maistas bus brangesnis. Minimalus atlyginimas JAV yra - 5.25$/val., tačiau laisvai galima gauti darbą nuo 7-9 dolerių ir daugiau...Dirbdami restoranuose, baruose Jūs gausite mažesnį atlyginimą, tačiau gausite arbatpinigių, kurie kartais gali būti tikrai nemaži. ( Amerikoje žmonės visada palieka arbatpinigių - tai faktas ). Už viršvalandžius gausite 1.5 karto daugiau, taigi jie labai svarbus. 

"Work and Travel USA" 

Jūs gaunate J-1 viza, su kurią legaliai dirbate.

Programos laikotarpis: nuo birželio 1d. iki spalio 19d. + mėnesis pakeliauti.

Kas gali dalyvauti programoje "Work and Travel USA":

Kiekvienoje šią programą vykdančioje firmoje reikalavimai dalyviams šiek tiek skiriasi - pagrindinis reikalavimas turi būti dieninio skyriaus studentas besimokantis universite arba aukštesnėje mokykloje, amžius 18-30 metų.

! Statistika rodo, kad didžiausias šansas gauti vizą ambasadoje yra jeigu tu esi antro, trečio kurso dieninio skyriaus studentas besimokantis universite ( Ne Žemės Ūkio universitete ar Lietuvos Kūno kultūros akademijoje - jos turi blogą įvaizdį, bet bandyti galima ), turintis gerus pažymius. t.y. ne blogus, bei visus kitus dokumentus. Plačiau apie kitame skyrelyje "Einantiems į Ambasadą".

Programos dalyviai turi dalyvauti instruktaže prieš išvykstant.

Dalyviai turi dalyvauti orientacijoje atvykus į JAV, pagrinde nakvynė pirmą naktį bei pusryčiai yra nemokami.

Tai gi - planuokite viską iš anksto. "Work and Travel  USA" programa kainuoja ( priklausomai nuo programos organizatorių ) nuo ~1300$ iki ~2000$, todėl iškils klausimas iš kurgi gauti tiek pinigų. Tai priklauso tik nuo Jūsų  - santaupos, pasiskolinimai ir t.t. Suma grubiai gali būti suskaidoma į 4 dalis  ~ 500$ keliauja programos organizatoriui ( įeina sveikatos draudimas ), ~ 500$ bilietui, pirmyn ir atgal, ~ 500$ užstatas ( gali jo reikalauti ), ~50$ kitokie mokesčiai, primokėjimai prie bilieto kainos ( jei skrendate i Chikagą ar dar kitur ), be to reikės sumokėti mokėstį ambasadoje ir t.t. ir apie ~400$ reikia pasiimti kelionei.

Pradžioje labai svarbus klausimas iškyla: "Tai kur gi man kreiptis?", "Kas užsiima dokumentų tvarkymu?". Sąrašą organizacijų rasite čia:  Sarašas. Beveik visos jos siūlo daugiau kaip kelias programas, bei jų variantus.

Susiradę firmą tiekiančią "Work and Travel USA" veiksmas vyksta toliau taip: Tikriausiai turėsite praeiti interviu anglu kalba, jis nėra labai sunkus. Praėję sėkmingai jūs pateksite į sekantį etapą: Gaunate informaciją liečiančią Jūsų programą, mokėjimo terminus, pasirinkimo galimybę: t.y. galite pasirinkti ar Jūs patys ieškosite darbdavio ar Jūs norite , kad Jums jis būtų surastas. Patariu pirmąjį variantą - nes jis kainuos pigiau ir be to tikrai nesunku susirasti darbdavį, pasirinktoje valstijoje. Darbdavį jums tikriausiai reikės susirasti iki vasario, kovo mėnesio. Tiesiog pasinaudokite interneto resursais, darbdavius galite surasti šiuose tinklalapiuose:

www.councilexchanges.org/jobsusa/

www.overseasjobs.com/do/where/jobtree/US

www.monster.com

Susiradę dominančius adresus tiesiog nusiuskite jiems e-mailą su Jūsų reziume. Patariu išsiųsti apie 50, kuo daugiau tuo geriau - galėsite rinktis. Prie savo reziume pridėkite employment agreement forma, kurią darbdavys turi užpildyti ir atsiųsti atgal paštu ar faksu. E-mail'as netinka. Geriausiai darbdavį susirasti kuo ankščiau, neatidėlioti vėlesniams laikui. Paskui Jūsų organizacija siunčia popierius, į kuriuos įeina ankščiau minėta forma ir apytiksliai po vieno - pusantro mėnesio gauna I-66 forma. Ji reikalinga einant į ambasadą ir prašant J-1 vizos.

Jums taipogi reikės sekančių dokumentų:

Pažymos rodančios, kad Jūs esate dieninio skyriaus studentas.

ISIC, tarptautinio studento pažymėjimo

Žalius studijų ar sesijų lapelius visų semestrų.

Sodros knygelės 

Studento pažymėjimo.

 

Eiti į kitą puslapį --->

 

1