Badminton klub |
[ Začetek | Člani | Urnik | Tekmovanja | Rezultati | Zgodovina kluba | Vprašanja in odgovori | Povezave]
Sezona 1996/1997
23. junij 1997
Turnir na Reki, Istra
Aleš je rekel: ;)
nekaj informacij z Reke:
Moške dvojice: finale: Mattias,Babnik: Cvetičanin, Šestak 15:5,15:8
5. mesto: Šeme, Novak (bit)
Ženske dvojice: finale: Slatnar, Kranjc: Gerdin,Sterle 15:2, 15:1
Mešane dvojice: finale: Mattias, Kranjc: Slatnar, Babnik 18:16, 15:9
5.mesto: Šeme, Gerdin
7.mesto: Novak, Sterle
Po tekmovanju smo se najedli rib na slavnostnem kosilu ( ostalo je 5 pladnjev rib), ki jih je častil organizator s svojimi sponzorji. Morje je bilo prekleto mrzlo tako, da kopanja ni bilo.
17. junij 1997
Turnir v Antibesu, Franciji - 14,15. junij
Intervju z Alešem:
27. maj 1997
WORLD TEAM
CHAMPIONSHIPS: FINAL STANDINGS
**This NEW SHUTTLENWS report is presented by YANG YANG BADMINTON
PRODUCTS and their Southern U.S.A. agents, SPORTSNET
INTERNATIONAL (Email:jumpsmash@aol.com
/Tel:713-771-8905/Fax:713-771-4444)**
May 26, 1997 (NEW SHUTTLENWS) - Following are the final placings
of the world team championships of badminton (Sudirman Cup) that
ended on Saturday, May 24 in Glasgow, Scotland:
1.China, 2.Korea, 3.Indonesia and Denmark (tied), 5.Sweden, 6.England (relegated to Division 2), 7.Malaysia (promoted to Division 1), 8.Germany, 9.Taiwan, 10.The Netherlands, 11.Russia, 12.Japan, 13.Thailand, 14.Canada (relegated to Division 3), 15.Scotland (promoted to Division 2), 16.Australia, 17.Hongkong, 18.New Zealand, 19.India, 20.Finland, 21.Norway, 22.Austria (relegated to Division 4), 23.Ukraine (promoted to Division 3), 24.U.S.A., 25.Poland, 26.Wales, 27.Iceland, 28.Switzerland, 29.Bulgaria, 30.Czech Republic (relegated to Division 5), |
31.Belarus (promoted to Division 4), |
26. maj 1997
Turnir v Nordlingenu, Nemčiji - 24.-25. maj
Na dokaj močnem mednarodnem turnirju so naši dosegli zelo dobre rezultate:
A | Mišo Mattias | 2. mesto v igrah posamezno |
B | Aleš Babnik/Mateja Slatnar | 1. mesto v mešanih parih |
B | Marjan Rener/Marko Kroflič | 2. mesto v moških dvojicah |
B | Marko Kroflič | 1. mesto v igrah posamezno |
B | Marjan Rener | 2. mesto v igrah posamezno |
Mišovo pot k zmagi mu je nažalost preprečil uvoženi azijec Hariono, ki je padel iz prve nemške lige in zaradi tega je lahko igral na tem turniju.
Aleš in Mateja sta dobesedno pometla s konkurenco, očitno pa se Mateja po poškodbi kolena vrača nazaj. Bravo!
Marjan in Marko pa sta v dvojicah izgubila predvsem zaradi obupnega servisa in odgovora na servis, vendar pa sta se v igrah posamezno maščevala za vse; obema je problem delal samo lokalmatador Manuel Schmidt - oba sta ga morala premagati v treh setih.
19. maj 1997
Turnir v Zagrebu - 17.-18. maj
Okoli pol treh smo iz skupščine morali iti na turnir. Po hudičevo vroči vožnji smo malo pred peto uro prišli v Zagreb, kjer so nas že čakali. Igrale so se igre posamezno in mešane dvojice. Prišlo je tudi nekaj igralcev iz Avstrije, ki pa niso bili preveč dobri.
Urša je brez večjih težav premagala Renato Horvat in potem v finalu še Andreo Jurčič, prav tako pa sta Košnik in Mattias imela lahko delo. Finale je bilo zelo nenavadno, saj je Košnik zaradi nerazumevanja z orgaizatorejm šel domov v soboto zvečer, tako da je finale predal. V mešanih parih sta se Urša in Mišo poigrala z vsemi in tako osvojila še drugi pokal.
14. maj 1997
Turnir v Dillingenu, Nemčija - 10.-11. maj
Tega turnirja so se udeležili Mišo, Darja, Urša, Boris in Miha.
Mišo in Darja sta posamezno v S kategoriji izgubila že v polfinalu, v dvojicah pa je Mišo z A. Poharjem zmagal. Urša in Darja sta v dvojicah nepričakovano izgubili že v prvem kolu, prav tako tudi Boris in Urša.
Bolj podrobno poročilo bo tukaj takoj ko bodo dali izjave za tisk.
6. maj 1997
Badmintonski klub BIT je na svoji seji pregledal gradivo za skupščino BZS, ki je sklicana za 17.5.1997. Ugotovil je vrsto nepravilnosti oz pomanjkljivosti, ki bistveno vplivajo na zakonitost skupščine in na spoštovanje veljavnega statuta in obenem drzno ignoriranje določil statuta s strani predsednika in podpredsednika BZS, kar pa je v zadnjem obdobju tudi njuna praksa. Menimo, da je skrajni čas, da vsi klubi v Sloveniji spoznajo, da sta omenjena funkcionarja cokla v razvoju badmintona v Sloveniji.
Pripombe na gradivo:
Prihodki članov Ballpool-a: 157.518,40 SIT ( članarina za enega znaša cca 90.000 SIT in kot vemo imamo 3 člane- ne glede na način ali so plačali v blagu ali v denarju)
Zahtevamo tudi pojasnitev pogodbe za Internet o kateri smo le obveščeni preko zapisnika IO BZS, da je podpisana ni pa iz finančnega poročila razvidno ali je za to izvršeno kakšno plačilo.
Zahtevamo tudi finančno poročilo za prve 4 mesece letošnjega leta in trenutni saldo na ŽR in v blagajni.
Predlagamo tudi, da so člani IO tudi predsedniki posameznih najpomembnejših komisij. S tem bi se povečala učinkovitost dela komisij in boljši pretok informacij med IO in posameznimi komisijami, poleg tega pa se reši tudi problem, da je vedno premalo ljudi, ki resno delajo v BZS.
30.člen, ki ga predlagamo se glasi:
IO zveze
sestavljajo:
-predsednik zveze, ki je hkrati predsednik IO;
-podpredsednik zveze, ki je hkrati podpredsednik IO;
-blagajnik zveze
-4 člani, predsedniki naslednjih komisij: tekmovalne
komisije, kadrovske komisije, propagandne komisije in
sodniške komisije
25.člen: predlog: Skupščino sestavljajo po 1 delegat vsakega kluba. Klubi, ki imajo več kot 10 tekmovalcev, ki vsaj enkrat letno nastopijo na uradnih tekmovanjih BZS imajo še enega delegata, klubi, ki imajo več kot 25 tekmovalcev, ki vsaj enkrat nastopijo na uradnih tekmovanjih BZS pa imajo dodatno še 2 delegata.
Obrazložitev: S tem načinom bodo klubi, ki imajo največji interes za delo zveze pridobili tudi večjo moč odločanja v zvezi in obenem tudi ne bo problemov pri zagotavljanju sklepčnosti skupščine.
Naj omenimo, da se je za omenjene spremembe zavzemal tudi že BK Olimpija, ki pa kljub temu, da je imel v zadnjih dveh letih prevladujoč vpliv v BZS ( ali pa ravno zato) ni naredil ničesar za to, da bi omenjene spremembe uveljavili.
Tudi iz poročila o registraciji klubov lahko opazimo predvsem v letu 1996 padec števila članstva v klubih, kar je izredno zaskrbljujoče, o tem pa niti besede s strani dosedanjih funkcionarjev. V predsednikovem poročilu imamo navedene le lepe besede, ki bi tiste, ki jih badminton ne zanima preveč celo lahko prepričale.
Predlagamo, da se priznanj za tekmovalne dosežke ne podeli le omenjenima tekmovalcema, ker bi s tem grobo prizadeli tekmovalce za njihove dosežke v letu 1995 in 1996 ko taka priznanja niso bila podeljena, ker že večkrat omenjeni funkcionarji niso sklicali po statutu obveznih rednih skupščin, kjer se taka priznanja lahko podeljujejo. Torej: dodati še priznanja za leta 1995,96 ali pa priznanj ne podeliti nikomur. ( s tem ne želimo reči, da dosežka Pohar Andreja in Maje nista vredna pohvale vendar nista ona dva edina, ki sta v zadnjih treh letih dosegala mednarodne uspehe)
Upamo, da bodo naše pripombe upoštevane, če že ne s strani IO BZS pa vsaj s strani klubov in da bo skupščina potekala v skladu s statutom in v korist razvoja badmintona kajti dosedanji trend gre strmo navzdol.
30. april 1997
KONČNI VRSTNI RED EVROPSKE SERIJE:
MOŠKI POSAMEZNO:
1. Erichsson Daniel (Švedska) 400 točk
2. Bruil Chris (Nizozemska) 400 točk
3. Kaldau Nils-Christian (Danska) 340 točk
ŽENSKE POSAMEZNO:
1. Berg Tanja (Danska) 500 točk
2. Ericsson Karolina (Švedska) 420 točk
3. Hallam Tracy (Anglija) 360 točk
MOŠKI DVOJICE:
1-2. Silva, Rodrigues (Portugalska) 420 točk
3. Rasmussen Jonas (Danska) 420 točk
ŽENSKE DVOJICE:
1. Jorgensen Ann-Lou (Danska) 360 točk
2. Hardaker Sarah (Anglija) 310 točk
3. Berg Tanja (Danska) 300 točk
MEŠANE DVOJICE:
1-2. Rassmusen,Jorgensen (Dan) 500 točk
3-4. Pohar,Pohar 420 točk
Mladinska reprezentanca Slovenije do 16 let v postavi Murn, Lipušček, Šumi, Tvrdy se je pod vodstvom predsednika BZS Andreja Medveščka odpravila na Polonia Cup v Turčijo. Na tem ekipnem tekmovanju naj bi se igralo v postavi 3f+3d, vendar so naši igrali 2f+2d in bili tako primorani predajati tekme. Očitno je selektor pozabil prebrati razpis tekmovanja. Kakšna smola!
Naši tekmovalci Miha Košnik, Aleš Babnik in Marko Kroflič so se vrnili iz Avstrije, kjer so igrali na Austria open turnirju, ki se šteje za EGP.
Posamezno so vsi trije izpadli že v kvalifikacijah, saj je bilo vseh tekmovalcev v tej kategoriji prijavljenih kar 80.
Miha Košnik : Kool (ned) ? Aleš Babnik : Decker (ger) 8:15, 12:15 Marko Kroflič : Hohegatterer (aut) 7:15, 9:15
V moških dvojicah pa sta Aleš in Marko v prvem kolu premagala Avstrijca in se tako uvrstila med najboljših 16 dvojic, v drugem kolu pa sta izgubila s Škotoma 15:3, 15:5.
Na turnirju je bilo kar veliko presenečenj, saj sta pri moških posamezno v drugem kolu izpadla prvi in drugi nosilec. Dicky Palyama je v treh nizih premagal Oliverja Pongratza(državni prvak Nemčije), ki očitno ni bil preveč razpoložen, Novozelandec Hall pa je premagal Nizozemca Van Soerlanda.
Rezultati finalnih bojev na mednarodnem prvenstvu Avstrije
Moški finale:
Bruil Chris(Nizoz) : Palyama Dicky (Nizoz- let.mlad.evr.prvak) 15:9, 15:9Ženske finale:
Meulendijks Judith (Niz.-letoš.mlad.evr.prvak) : Beenhaker Brenda(Niz.-mlad.evr.prv.1995) 11:1, 8: 11, 12:9Moške dvojice:
Pearson, Clark(Angl): Van Dalm, Lens (Niz) 16:17, 15:11, 15:7Ženske dvojice:
Pitro, Stechmann (Nemč) : Wright, Emms (Angl) 15:3, 10:15, 15:8Mešane dvojice:
Keck, Stechmann (Nem) : Van Dalm, Van Hooren (Niz) 15:8, 15:4
19. april 1997
Zmaga prve ekipe BK BIT v drugem kolu ekipnega državnega prvenstva:
BIT : Olimpija Ljubljana 5:4 BIT : Ježica Ljubljana 9:0 BIT : TOM Mirna 8:1 BIT : Mladost Lendava 8:1
Tekmovanje se je odvijalo v dveh dvoranah - na
OŠ Danile Kumar, kjer so ekipe igrale z BK Olimpija, in v
dvorani BIT, kjer so se odvijali ostali boji. Ježica je prišla
na tekmovanje v nepopolni postavi(4M+3Ž), zato je avtomatično
izgubila z ostalimi.
Igrali smo v zasedbi:
moški posamezno Mišo Mattias
Miha Košnik
Aleš Babnikženske posamezno Darja Kranjc
Urša Jovanženske dvojice Jovan/Kranjc moške dvojice Babnik/Mattias
Marko Kroflič/Marjan Renermešane dvojice Alenka Gerdin/Jure Kelher
Mateja Slatnar/Kroflič
Bolj podrobno ko pridemo iz Avstrije.
No, prišli smo iz Avstrije:
Ker si Olimpija ni upala priti v dvorano BIT, so
morale vse ostale ekipe proti njeni igrati v "skednju"
(oz. hlev, v katerem se človek lahko celo sonči!!). Naša ekipa
je bila neustavljiva in je ostale ekipe gladko premagala, zaradi
oteženih razmer v skednju pa je Olimpijo premagala 5:4 (1. igre
posamezno smo zanalašč izgubili, potem pa večino ostalih
zmagali). Košnik je premagal Šepca, Aleš Babnik Miho Babnika,
Urša Jovan Majo Tvrdy, Urša in Darja Poharjevo in Peljhanovo,
Aleš in Mišo Poharja najml. in Hawlino ml.