Oostkust 29 Oktober

Lieve mensen,
ik leef nog!! Ik weet, het is al weer even geleden dat ik een teken van leven heb gegeven maar ja dus, ik ben er nog steeds. Ik ben al behoorlijk ingeburgerd als backpacker, ben zelfs al gewend aan het links rijden op de weg op een gehuurde mountainbike! Vooral aan de oostkust, die ik dus net achter de rug heb, is het echt een soort circuit. Je komt dezelfde mensen keer op keer weer tegen. Soms vind ik dat leuk maar meestal niet eigenlijk want het valt me op dat er zo enorm veel doodsaaie mensen rondlopen hier!! Het ligt er natuurlijk ook wel aan waar je bent. Ik heb aan de oostkust alleen de grote trekpleisters gedaan en dan kom je natuurlijk heel veel mensen tegen die hier alleen komen voor strand, zee en alcohol, vooral heel veel liters alcohol. Sommige mensen willen letterlijk iedere dag dronken worden, het is niet normaal. Ik geef mijn geld liever uit aan andere dingen, zoals cocaine... Just kidding mates!! Heh! Het alleen reizen is me heel goed bevallen, Maar constant die oppervlakkige contacten en dezelfde gesprekken beginnen me nu zo onderhand wel een beetje de keel uit te hangen. Het kost ook heel veel energie om steeds aardig te doen en interesse op te brengen in mijn mede-backpackers. Sommige mensen beginnen ellenlange verhalen op te hangen over tickets, reserveringen en meer van dat soort praktisch gedoe. Het is inderdaad een hoop geregel en gezeul, dat rondreizen, maar ik hoef dat allemaal niet te horen. Ik heb gemerkt dat de beste remedie om zulke figuren kwijt te raken nog steeds is om gewoon je hoofd 180 graden om te draaien.
Maar gelukkig zijn er ook gave mensen aan de oostkust!! Wel een heel stuk minder dan in het vorige gedeelte van mijn reis (vooral Darwin was vol met interessante mensen - waarschijnlijk omdat het een plaats is waar voornamelijk de iets meer avontuurlijke mensen heen gaan, voor de meesten is het gewoon te ver weg) zoals natuurlijk Joakim en Emilie, met hen heb ik de afgelopen 2 weken samen gereisd. Goddank dat ik ze ontmoet heb want zonder hun had ik de oppervlakkige, commerciele zooi aan de oostkust echt niet getrokken! Ik heb ze in Cairns ontmoet en op het moment zit ik in Byron Bay, onze laatste stop voor Sydney, en we reizen nog steeds samen. Morgen gaan we wel ieder onze eigen weg trouwens, want zij gaan iemand opzoeken in Sydney en dan gaan ze door naar Nieuw-Zeeland en dan Thailand.
Na onze autotrip rond Cairns hebben we een package deal geboekt, dat is een combinatie van een paar tours en overnachtingen aan de oostkust, waarbij je dan heel veel korting krijgt. Maar de plaatsen waar je komt zijn dan ook niet de allerbeste! Ik heb inmiddels mijn portie crappy hostels wel gehad en ook bedbugs zijn me niet bespaard gebleven. In Airlie Beach hebben we de Whitsunday Islands bezocht met een 3-daagse zeiltocht. Het is een hele mooie eilandengroep met prachtige witte stranden en groen/blauwe zee. We hebben o.a. een paar uur doorgebracht op Whitehaven Beach, wat volgens sommigen het mooiste strand van Australie is. Het zand is er inderdaad parelwit. Er was ook de mogelijkheid om te duiken vanaf de boot. Aangezien ik nu een duikbrevet heb, heb ik dus meteen maar van die mogelijkheid gebruik gemaakt. Het leuke was dat Joakim en Emilie ook een brevet hebben, dus hebben we gezellig met z'n 3-en de zeebodem aldaar verkend. Het koraal was er iets mooier dan in Cairns, maar er waren nauwelijks vissen! Vervolgens hebben we een dag doorgebracht in Town of 1770, dat is het plaatsje waar in 1770 kapitein Cook als eerste Europeaan aan de oostkust van Australie landde. In het dorpje wonen 89 mensen en er is bijzonder weinig te doen, maar het hostel waar we verbleven was geweldig! Heel ruim was het, overal stonden bankjes en hangmatten waar je lekker kon chillen, 's avonds werden er films gedraaid. Het was super-netjes en de muren waren prefect geschilderd in smaakvolle kleuren. Het hostel word gerund door een stel surf-dudes die de boel keurig aan kant houden, 's avonds kaarsjes op tafel komen zetten en gratis tours door de omgeving verzorgen. Echt een geweldig hostel, het beste dat ik tot nu toe gezien heb. Dus, als je nog eens in de buurt bent van Town of 1770 dan zou ik zeker naar "Cool Bananas" gaan.
De volgende stop was Hervey Bay, vanaf hier hebben we een 3-daagse kampeertour gedaan op Fraser Island, het grootste zandeiland ter wereld. Dat was supergaaf! Je gaat met een groep van 10 mensen zelfstandig rondrijden op het eiland, zonder gids dus! Je krijgt wel een hoop kampeerspullen etc. mee maar je moet zelf de inkopen doen. Dat was dus een hoop geregel. gelukkig stond er al gauw een leidersfiguur op, zoals dat meestal het geval is in een groep willekeurige mensen. In ons geval was dat een afgetrainde blondine die paaldanseres bleek te zijn. Ze was een uitstekend leidersfiguur, natuurlijk luisterden alle mannen (mijzelf incluis) als makke lammetjes naar haar hehehehe. Voor mijzelf was er trouwens nog een klein heldenrolletje weggelegd...de eerste avond, toen we veel te laat een campingplaats gevonden hadden, bleek de enige lamp die we meegekregen hadden, kapot te zijn! En aangezien we onze tenten nog op moesten zetten en moesten koken, wat natuurlijk vrijwel onmogelijk is in het donker, begon er al een soort van wanhoopstemming te ontstaan. Aangezien ik de enige was die nog een klein beetje technisch aangelegd was, heb ik me er maar over ontfermd. Toen ik na een half uur licht kon maken door de draadjes opnieuw aan te sluiten op de accu van de auto klonk er luid gejuich...toen kon ik een zeker gevoel van trots natuurlijk niet onderdrukken hehe. Vanaf dat moment kreeg ik van iedereen respect natuurlijk! Dat het slechts een kwestie was van een paar draadjes aansluiten hoeven zij natuurlijk niet te weten hahahaha. Verder was het een leuke belevenis om met een volbepakte (10 man plus bagage op het dak) 4WD-kar op het strand te rijden...behoorlijk gevaarlijk wel maar onze paaldanseres bleek een uitstekend coureur dus alles is goed gegaan. Na Fraser Island heb ik nog een whale-watching trip gedaan in Hervey Bay...nog een paar Humpack Whales gezien, supergaaf! Ik heb zelfs een filmpje kunnen maken van eentje die een sprong maakte.
Nog even en dat vertrekt de bus naar Sydney. Daar zal ik denk ik meteen doorgaan naar de Blue Mountains. Tot mails allemaal!!
Groetjes,
Dennis.

1