Hi there mates!
hier weer een update, vanuit de tropen dit keer. Vanuit Alice Springs heb ik zo snel mogelijk een busticket geboekt en ben in 1 ruk (21 uur in de bus) naar Darwin gereisd. Dat lange reizen went volgens mij snel, want het viel me alleszins mee. In Darwin aangekomen heb ik eerst een dag rustig aan gedaan. Dat is zowiezo raadzaam vanwege het weer! Zo'n 35 graden en een zeer hoge luchtvochtigheid.
Die avond was er een soort openluchtmarkt op het strand. Er waren zo'n 20 verschillende eettentjes afkomstig uit allerlei verschillende aziatische landen: chinees, japans, indiaas, indonesisch, sri-lankees noem maar op. Darwin ligt natuurlijk heel dicht bij Zuid-Oost Azie en dat kun je dus heel goed merken. Allemaal hadden ze zo'n 10 verschillende gerechten waar je er dan zo'n 3 a 4 uit mog kiezen voor maar 7 dollar, dat is ongeveer E 4,20. Spotgoedkoop dus en hartstikke lekker. Ik heb me tegoed gedaan aan de gerechten van de Indier...heerlijk! Die markt is er iedere zondag en aangezien ik morgen nog steeds hier ben ga ik er dan weer heen! Buiten al die verschillende eettentjes kon je hier aboriginal-kunst kopen, fruitsalades eten die je fantasie te boven gaan en luisteren naar exotische bandjes. En tussen al die buitenlandse glorie vond ik opeens een heuze poffertjeskraam! Mijn mond viel open van verbazing. Kortom, een fantastische binnenkomer in Darwin was dat! De dag daarna heb ik een mountainbike gehuurd om hier de omgeving eens te bekijken. Er is een hoop te zien: een botanische tuin (ik had gehoopt hier duizenden verschillende bloemen en planten tegen te komen maar dat viel een beetje tegen helaas) en het Northern Territory museum, waar verschillende tentoonstellingen tezien waren over o.a. de geschiedenis van deze staat. Vervolgens ben ik doorgefietst naar een klein meertje dat omgeven was door groene grasvelden bezaaid met palmbomen, waar gek genoeg bijna niemand te bekennen was. Leunend tegen een plamboom met een boek heb ik me hier prima vermaakt! Daarna nog doorgefietst naar een uitkijkpunt over de haven en de dag was weer om. Het hostel waar ik toen verbleef beviel me niet zo goed; veel te rumoerig en te massaal. Daarom ben ik verhuisd naar een kleiner hostel net buiten het centrum en dat bevalt me een stuk beter.
Na die paar dagen in Darwin was het tijd voor iets waar ik lang naar uit heb gekeken: een 3-daagse toer door het Kakadu National Park. Dit park, dat net zo groot is als Wales, bestaat uit een divers aantal landschappen. Zo is er een gedeelte oerwoud, maar er zijn bijvoorbeeld ook eindeloze vlaktes en moerassen waar talloze vogels te vinden zijn. 's Ochtends vroeg werd ik opgehaald van mijn hostel. Omdat vele wegen in Kakadu zeer slecht begaanbaar zijn, deden we de tour in een 4WD busje waar maximaal 9 man in kan. Je zit op banken tegenover elkaar waardoor het makkelijk socializen is. Dat sprak me heel erg aan, daarom heb ik deze tour geboekt. Je hebt namelijk ook operators die groepen van 25 man rondleiden over de grote weg (er loopt namelijk ook een snelweg door het park). Op die manier zie je alleen de grootste trekpleisters maar het echte Kakadu gaat aan je voorbij. Met zo'n 4WD busje kun je van de weg af en over paden met kuilen, rotsblokken en soms moet je zelfs door water! Als je door het park rijdt is het op zich al mooi, maar de mooiste plekken zijn vaak het slechtst bereikbaar. Zo moesten we meestal eerst een uur over de gewone weg, daarna een uur over die hobbelwegen en dan nog een uur te voet door de jungle (er was wel een pad maar dat was meestal bezaaid met rotsblokken dus dat was nogal zwaar), waarbij we soms ook een rivier over moesten steken! Dan was het, schoenen uit en oppassen dat je tas niet in het water valt. (dat is gelukkig niet gebeurd). Maar na al die inspanning werden we dan altijd rijkelijk beloond met een plons in een waterpoel dat gevoed werd door een waterval. Tijdens een van die zware tochten was er bovenop een berg een riviertje waarvan het water zo helder was dat je het kon drinken! We hebben er onze waterflessen mee gevuld en het smaakte heerlijk. Je begrijpt dat zulke tochten bij deze temperatuur en luchtvochtigheid heel veel van je vragen. En in het busje was er dus geen airco! Om dat vol te kunnen houden was het recept: constant je hoofd bedekken, je hele lijf insmeren met factor 30 zonnebrand, rustig aan doen, 6 liter water per dag drinken en zweten maar! 's Nachts sliepen we niet onder de sterren omdat je dat levend opgegeten zou worden door de muggen. Daarom waren er tentjes. Ik heb me ook nog ingesmeerd met de sterkste anti-insectencreme die ik in Darwin kon vinden en dat alles heeft goed gewerkt! Ik ben bij mijn weten niet 1x gestoken. De rest van de groep ook niet vaak trouwens. Zo'n tour is natuurlijk fantastisch maar de helft van je plezier wordt meestal bepaald door de groep. Nu had ik daar heel veel geluk mee. We waren maar met 7 man (toer niet volgeboekt) en het was een hele toffe groep. Veel beter dan bij de vorige tour die ik gedaan heb. Er was 1 stelletje bij, de rest waren mensen die net als ik alleen reizen en de leeftijd lag tussen de 23 en 30. (ik was de jongste). Het waren allemaal enthousiaste mensen die niet bang waren hun handen vuil te maken en flink door het stof te gaan. En we hadden een leuke gids, een heel relaxte australische gozer die vanalles wist te vertellen en altijd vriendelijk en behulpzaam was. Ik was veruit de minst ervaren reiziger want ik was de enige die minder dan 8 maanden (!) gereisd had!! Er was zelfs een man die al 7 jaar aan het trekken was en een vrouw die in 1994 thuis was weggegaan. Deze mensen verblijven een paar maanden op 1 plek om geld te verdienen, toevallig allebei als leraar, en reizen dan weer verder. Vooral die vrouw was bijna overal al geweest. Zuid-Amerika, Europa, Azie, noem maar op. Je begrijpt dat het met zulke mensen heerlijk babbelen is 's avonds bij het kampvuur! Dat ik in zo een groep zat heeft denk ik wel te maken met het soort tour dat ik geboekt had. Als ik een minder zware trip had geboekt had ik waarschijnlijk weer tussen luie Ierse dronkelappen gezeten. In het park was dus zoals gezegd geen stromend water of elektriciteit. Er waren wel plekken waar de tanks drinkwater die we bij ons hadden bijgevuld konden worden (niet alle riviertjes waren zo schoon dat je het water kunt drinken) en er waren ook WC's hier en daar, maar dat was dan niet veel meer dan een gat in de grond met een hokje eromheen. Na 3 dagen zweten en zwoegen door de modder, insmeren met afwisselend zonnebrand en anti-sectenspul, zonder dat je zeep mag gebruiken (tast de natuur aan) kun je je waarschijnlijk wel voorstellen hoe fris we roken in dat busje zonder airco. Maar eigenlijk geeft dat niks want iedereen is even smerig. Wel leuk eigenlijk!!
De laatste dag gingen we o.a. naar de Mary River, dat is voor veel mensen (ook voor mij) een hoogtepunt. In en om deze rivier leven talloze verschillende zoogdieren, vogels, reptielen en insecten. Langs de kant groeien prachtige planten en op de oever grazen wilde koeien, buffels en zwijnen. En het water wordt bevolkt door honderden levensgevaarlijke zoutwaterkrokodillen die letterlijk je hand eraf zullen bijten als je ze niet binnenboord houdt. We zijn een paar keer op een paar meter afstand gekomen van zo'n krokodil. Ze liggen vaak doodstil op de kant te chillen, en springen dan opeens met een plons in het water om dan onder het oppervlak te verdwijnen...prachtig om dat mee te maken, wel vanuit de veiligheid van een bootje natuurlijk!
Ik heb echt een fantastische tijd gehad, de afgelopen 3 dagen. De bestemming en de groep waren beide super. Ik zou graag de groep bij elkaar houden, maar dan kan nu eenmaal niet. Als je aan het reizen bent dan hoort het er meestal bij dat iedereen weer zijn eigen weg gaat en dat is in dit geval ook zo. Vanavond gaan we nog wel met z'n allen naar de openluchtbioscoop hier in Darwin, dus dat zal wel weer leuk worden.
Het weer hier gaat de komende tijd alleen maar erger worden aangezien op 1 oktober het natte seizoen begonnen is. In Adelaide was ik er in het laagseizoen (winter), hier is het hoogseizoen net afgelopen. Alle toeristen zullen de komende weken verdwijnen omdat het weer dan echt ondraaglijk gaat worden; zowel de temperatuur als de luchtvochtigheid gaan nog verder stijgen! Ik blijf hier nog een paar dagen, waarin ik ook een 1-daagse toer door Litchfield Park (vergelijkbaar met Kakadu maar dan veel kleiner) ga doen, en dan maak ook ik me snel uit de voeten. Ik heb over een paar dagen een budgetvlucht naar Cairns geboekt, waar ik duiklessen zal gaan volgen. Tot de volgende mail!
Groeten,
Dennis.