Testkompozíció Analízis

Módszer: Bõrredõ mérés tolómérõvel a test hét pontján. A könzönséges tolómérõt használjuk, amelyet a "barkácsoló" is alkalmaznak. Most sikerült pécsett vennem egy szerszámboltban 450,- forintért két -egy kisebb és egy nagyobb- mûanyag tolómérõt, amelyek a mi céljainknak tökéletesen megfelelnek.  (Kraftixx Schieblehren-Set 2-teilig)

A mérést legjobb ha két ember végzi. Az egyik fogja össze a bõrredõt jobb és bal kezének hüvelyk és mutatóujjával kb. 5 cm távolságban egymástól. A mérõ illeszze rá a tolómérõ pofáit, úgy, hogy azok párhuzamosan felfeküdjenek a bõrredõre. Ha szögben tartjuk, akkor ez hozzáadna a bõr vastagságához. Annyira nyomjuk csak össze a mûszert, hogy az éppen érintse, de ne nyomja össze a bõrredõt ! Ez a módszer lényege, mert a többi mérõ mûszer (rugós, kattintós) 1-2 milliméterrel összepréseli a redõt.

Mérési pontok

1. Tricepsz: A jobb kar hátsó felületének középvonalában, félúton a vállcsúcs és a könyök között. Függõleges bõrredõ

2. Csípõ: A jobb oldali csípõcsont felett a hónalj közepének függõleges vonalában . Nagyjából vízszintes bõrredõ, amely a külsõ ferde hasizom felett természetes módon kialakul.

3. Hát: A háton a lapocka felett diagonálisan, azaz 45 fokos szögben természetesen kialakuló bõrredõ.

4. Hónalj: A hónalj közepének függõleges meghosszabbítását ahol metszi a szegycsont aljának vonala. Fogjunk vízszintes bõrredõt.

5. Has: Vízszintes bõrredõ a köldöktõl jobbra 3 cm, lefelé 1 cm

6. Mell: A mellbimbótól kiinduló és a hónalj felé tartó vonalon, a mell külsõ szélén kialakuló redõ

7. Comb: A comb elülsõ felületének középvonalában, a térd és csípõ közötti táv felénél függõleges bõrredõ

Ha a kapott milliméter adatokat átlagoljuk, akkor az nagyjából megadja a testzsír százalékot. Pontos eredményhez a Mass Shop analizáló programjába kell õket táplálni.

  1