IŠVADOS IR PASIŪLYMAI

Šiame darbe buvo bandoma ne visai tradiciškai interpretuoti užsakymų padalinio informacinės sistemos automatizavimą. Pasirinktas dialogo su vartotoju ne per meniu, bet per formas modelis. Nežiūrint neįprastų metodų, kai kurių tradicijų visgi buvo laikomasi. Kaip pasisekė patenkinti pagrindinį iškeltą tikslą (parengti lengvai įsisavinamą ir tolesniam tobulinimui numatytą sistemą) galės įvertinti tik realūs vartotojai, tuo tarpu pats kūrybinis procesas buvo labai įdomus. Žymią įtaką projekto realizavimui padarė naudojama duomenų bazių valdymo sistema, kurios trūkumai skatino ieškoti naujų programavimo metodų.

Visgi, kuriant rinkos konkurenciją turinčią išlaikyti informacinę sistemą, reikėtų naudoti gerai žinomą ir kelis kartus išbandytą DBVS, kuri užtikrintų sistemos patikimumą ir nusakomumą (t.y. kuri veiktų tik pagal jos aprašymą). Tačiau tai dar nereiškia, kad reikia sugrįžti prie senųjų duomenų bazių programų. Nors nenusakomos situacijos ir gadina programas, naujesnės DBVS (šiuo atveju - Access) suteikia daugybę papildomų duomenų apdorojimo, analizės, ryšių, saugumo, projektavimo patogumo ir kitų funkcijų, kurios tikrai atsveria nedidelius nesklandumus, kurie, reikia tikėtis, netolimoje ateityje bus pašalinti.

Dėl konkrečios šio darbo posistemės - tiekimų užsakymų padalinio automatizavimo, galima pasakyti, kad informacinės sistemos projektas labai priklauso nuo pačio kompiuterizuojamo objekto ir užsakovų požiūrio. Tuo tarpu Mokomosios firmos informacinė sistema buvo kuriama nesant konkrečiam objektui ir užsakovui, kuris galėtų reikalauti vienokių ar kitokių funkcijų realizavimo bei pateikti esamos būsenos charakteristiką. Todėl teko pačiam susigalvoti reikalavimus, kurie keitėsi priklausomai nuo įvertintų programinės įrangos galimybių bei laiko rezervo. Taip pat sunku buvo derinti darbą su kitų padalinių automatizavimo darbais, kadangi šie projektai irgi buvo skirtingai interpretuojami, todėl kartais nesutarimų būdavo sunku išvengti - visa tai dėl pačio kompiuterizuojamo objekto neapibrėžtumo.

Reikia tikėtis, kad, kuriant realią informacinę sistemą, dauguma šiame darbe sutiktų problemų automatiškai išsispręs.

Kaip buvo paminėta, kai kurios pirkimų užsakymo valdymo funkcijos informacinėje sistemoje nerealizuotos. Tačiau duomenų bazė sukurta taip, kad būtų galima lengvai automatizuoti ir papildomas funkcijas. Pradėti galima būtų nuo užsakymų optimalaus dydžio ir laiko skaičiavimų. Svarbu nepamiršti, kad, diegiant šią funkciją, gali prireikti pakoreguoti ir sandėlio apskaitos posistemį. Tačiau duomenų bazių valdymo sistema MS Access leidžia nesudėtingai pakoreguoti duomenų struktūras. Bet kuriuo atveju būsimam projektuotojui reikėtų perskaityti 3.4 šio darbo skirsnį, kad nepasikartotų tos pačios programinės įrangos klaidos.


Atgal į darbo turinį

Atgal į pagrindinį puslapį (Home Page) 1