EnglishEnglish

Česko-SlovenskÉ TenSingovÉ festivaly

Festivalový sbor - levá část Festivalový sbor - pravá část
Festivalový sbor v Krabčicích

Na konci února 1996 se do malé vesnice Zátor ( blízko Krnova ) sjeli zástupci skoro ze všech tehdy existujících českých TenSingových skupin. V pátek večer byla na programu krátká vystoupení jednotlivých skupin, v sobotu odpoledne hra v zasněženém terénu, večer Rohlík & Margarín a v něděli dopoledne pobožnost. Tato akce se vlastně ani nejmenovala festival.

Příjezd do Zátora
Příjezd do Zátora
Rohlík & Margarín
Rohlík & Margarín
Peta Chlapek + Luky
Zamyšlení / Bohoslužby
Rolling & Magazine
Rolling & Magazine

Pro mě i pro většinu nás z Tensingu Krabčice, to bylo naše první setkání s dalšími Tensingy. Snad proto si na něj tak dobře pamatuji.

Zhruba za rok na to, se v Krabčicích konal 1. Česko-Slovenský TenSingový festival, který navazoval na Zátorské setkání. Tohoto festivalu se kromě českých TenSingových skupin zúčastnili také TenSingy ze Slovenska (Bratislava) a z Polska (Gdynia a Olsztyn). Průběh byl zhruba stejný jako v Zátoře ( 5 hodinová presentace TenSingů, Rohlík & Margarín, pobožnost). Přibyly workshopy - výroba papíru, malování tváří, práce s hrnčířskou hlínou a skládání věcí z papíru - Origami.

TS presentace - TS Companie
TS resentace - TS Companie
Miss festivalu
Miss festivalu

Festival v Krabčicích - to pro mě znamelo práci, i když ne s organizací. Bylo to takové různé zařizování - sehnat něco, něco někde vyřídit. Když skončil, byl jsem úplně vyřízený.

Třetí festival se konal 19. do 22. února v Silůvkách u Brna. Kromě Tensingů z Česka a Slovenska tam bylo také asi 15 lidí z TenSingu Gdynia. Dohromady nás tam bylo okolo 200 lidí, což je docela dost (zvláště na organizaci). Festival měl již dradiční průběh : vystoupení TenSingů, sbor, zamyšlení, hry a workshopy (chováme drobné hlodavce, rock-a-roll, neverbalní komunikace a další ). A byl dost ovlivněný Olympiádou, neboť zrovna v té době jsme hráli semifinále a finále v hokeji.

Stránka s některými zúčastněnými TenSingy
Festivalový sbor pod vedením Blavy
Jedna Radimova hra
5. minuta prodloužení semifinálového zápasu v hokeji mezi Českou republikou a Kanadou v Naganu
A Hašek chytá !!!

Po dvou letech si nejvíce vzpomínám na ten hokej. Když jsme hráli semifinále s Kanadou, pustilo se rádio přes kombo, aby ho bylo slyšet. Kažedý napjatě poslouchal. A na finále jsme se už dívali na televizi ( tedy někteří blázni). Seděli jsme v takové malé místnosti, nejdříve 5 lidí a ke konci nejméně 50.


Až tak se obětovali čeští
a slovenští dobrovolníci.

V roce 1999 se žádný Česko-Slovenský festival nekonal, protože Evrospký Tensingový festival byl v Litomyšli a na jeho přípravu se soustředili všechny síly. Účast na festivale byla pro nás povinná :) - byla potřeba sposta lidí pro pomoc s organizováním. Na festivalu bylo přes 2000 lidí a 200 dobrovolníků, kteří pomáhali s organizováním. Práce dobrovolníků byla velmi rozmanitá : od ochranky, sbírání odpadků a udržování přádku po pomoc při výdaji jídla až po služby na školách, kde byli ubytováni účastníci.

Pro mě to byl takový pracovní festival. Zúčastnil jsem se už precampu, kde bylo 40 Čechů, Slováků a Němců, kteří dělali první přípravy. Po 5 dnech přijeli další dobrovolníci a za další dva dny účastníci. Já jsem sloužil na jedné škole v Litomyšli. Znamenalo to, že většinu času jsem strávil tam - moc programu jsem neviděl. Ale festival se mi líbil.

V březnu 2000 se po roční přestávce konal další festival na Mělníku. Kromě již tradičního programu vystoupil Tensing Norsko se svým programem. Velmi populární se stala čajovna.

Setkal jsem se tam s lidma z Tensingu Norsko, který byli na podzim 1999 na Mělníku a taky se dvěmi dívkami z Haugesundu.


Svoji připomínky, komentáře a návrhy zašli na adresu : tomab@geocities.com

Tuto stránku mám díky Chceš také domovskou stránku zdarma ?

Zpet

Poslední změna :

1